BİLGİLERİNİZ

Bilgileriniz bölümü adınız, profil fotoğrafınız, doğum tarihiniz, yaşadığınız yer, web siteleriniz ve iletişim e-posta adresiniz bilgilerinden oluşmaktadır.

Ad kısmı zorunlu alandır ve adınızı sadece bir kez güncelleyebilirsiniz. Bundan daha fazla güncelleme zorunluluğunun doğduğu durumlarda site yönetimiyle iletişime geçmenizi öneririz.

İletişim e-posta adresiniz üyelik hesabınızdan bağımsız çalışmaktadır. İletişim e-posta adresinizi değiştirmeniz durumunda üyelik hesabınıza giriş bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. İletişim e-posta adresinizin profilinizde gösterilip gösterilmeceğini de belirleyebilirsiniz.

Doğum tarihi zorunlu bilgi değildir. Ancak doğum tarihinde herhangi bir bilgi girdiğiniz zaman (gün, ay, yıl) diğer bilgileri de girmeniz gerekmektedir. Yani örneğin; sadece yıl girip ay ve/veya gün bilgilerinizi boş bırakmanız mümkün değildir.

Yaşadığınız ülkeyi Türkiye seçmeniz durumunda yaşadığınız ili listeden seçebilirsiniz. Türkiye dışında bir ülkede yaşıyorsanız yaşadığınız şehri yazarak girmeniz gerekecektir.

Bu sayfada ayrıca eserlerinizin profilinizde hangi sırayla gösterileceğini de belirleyebilirsiniz. Bu sıralamada baz alınan, eserlerinizin tamamlanma tarihidir.

Ana sayfa ve besteciler sayfasında yer almak için bu bölümü tamamlamanız gerekmektedir.

BİYOGRAFİNİZ

Bu bölümde biyografinizi Türkçe ve İngilizce olarak girebilirsiniz. Site ziyaretçilerine İngilizce dil desteği sunulduğundan dolayı İngilizce biyografinizi de boş bırakmamanızı öneririz.

Biyografinizi girerken gireceğiniz internet adresleri sistem tarafından otomatik olarak tıklanabilir hale getirilir ve biyografi sayfanızda bu şekilde gösterilir. Yani herhangi bir siteye bağlantı (link) vermek istiyorsanız sitenin adresini direkt olarak yazmanız yeterli olacaktır.

ESERLERİNİZ

Bu bölümde sınırsız sayıda eserinizi ekleyebilirsiniz. ESER EKLE alanına tıklayarak eser bilgilerinizi girebilirsiniz. Eselerinizin listelendiği sayfada eselerinizi güncelleyebilir ya da silebilirsiniz. Bu sayfada ayrıca eserlerinizin ziyaretçilere nasıl görüntüleneceğini görebilirsiniz.

Eserin adı, kategorisi, süresi ve tamamlanma tarihi bilgileri zorunlu alanlardır. Ancak eserle ilgili Türkçe ve İngilizce bilgileri de mutlaka girmenizi öneririz. Bu sizin ve eserinizin arama motorlarında daha kolay bulunmanızı sağlayacaktır.

Eserleriniz profilinizde kategorilere göre gösterilir. Listede olan kategorilerin dışında bir kategoriyi elle eklemek mümkün değildir. Eğer eserinizin kategorisi, kategori listesinde yoksa eklenmesi için site yönetimine başvuruda bulunabilirsiniz.

Eserin ses kaydı ile ilgili üç seçenek bulunmaktadır:

Eserin ses kaydı yok: Elinizde eserin ses kaydı yoksa bu alanı işaretleyebilirsiniz. Ses kaydının olduğu zaman bu alanı güncelleyebilirsiniz.

Youtube / SoundCloud / Dailymotion adresi gireceğim: Eserinizin ses kaydı bu üç platformdan birinde bulunuyorsa adresi bu alana kopyalayıp yapıştırınız. Sistem otomatik olarak eserinizin ön görünümü size gösterecektir.

Ses dosyası yükleyeceğim: Eserinizin tamamının ya da bir bölümünün ses kaydını mp3 formatında yükleyebilirsiniz. Ancak yükleyeceğiniz dosyanın boyutu 10 MB'ı geçmemelidir.

İsteğe bağlı olarak eserinizin tamamının ya da bir bölümünün notasını yükleyebilirsiniz. Bunun için herhangi bir MB kısıtlaması yoktur ancak yükleyeceğiniz dosyanın PDF formatında olması gerekmektedir. Sadece telif hakkına sahip olduğunuz notaları yüklemenizi öneririz.

Ana sayfa ve besteciler sayfasında yer almak için en az bir eserinizi eklemeniz gerekmektedir.

Bir eserle ilgili seslendirme/konser bilgisi girmek için ilk önce eserin bilgilerini kaydetmeniz gerekmektedir.

SESLENDİRMELER

Eserlerinizi girdikten sonra bu eserlerle ilgili seslendirme bilgilerini girebilirsiniz.

Geçmiş tarihli bir seslendirme gireceğiniz zaman sadece yılı girmeniz yeterlidir. İleri tarihli bir seslendirme girmeyi seçtiğiniz zaman da tam tarih ve saat girmeniz gerekmektedir. İleri tarihli gireceğiniz her seslendirme için seslendirmeyle ilgili etkinliğin biletlerinin satışa çıktığı internet adresini de girebilirsiniz.

İleri tarihli gireceğiniz seslendirmeler ana sayfada duyuru olarak yer alacaktır.

FOTOĞRAF GALERİNİZ

FOTOĞRAF EKLE alanına tıklayarak galerinize fotoğraf yükleyebilirsiniz. Tek seferde birden fazla fotoğraf yükleyebilirsiniz. Fotoğraflarınıza isterseniz Türkçe ve İngilizce açıklamalar ekleyebilirsiniz.

Fotoğraflarınızın listelendiği sayfada fotoğrafla ilgili açıklamaları güncelleyebilir ya da fotoğrafı silebilirsiniz.

ÜYELİK HESABINIZ

Güvenlik sorusu belirleme, şifre değiştirme, hesabınızı kapatma işlemleri bu sayfadan gerçekleştirilmektedir.

Güvenlik sorusu belirleme zorunludur. Bu işlem, şifrenizi unutmanız durumunda size sorulacak olan sorunun ve cevabının belirlenmesi için gereklidir.

Siteye eklemiş olduğunuz tüm bilgileri, eserleri, fotoğrafları XML formatında alabilir ve diğer sitelerinizde kullanabilirsiniz. Bu işlem için bir programcıdan teknik destek almanız gerekebilir.

Şifrenizi belirli aralıklarla değiştirmenizi öneririz.

Hesabınızı kapatmanız durumunda profiliniz (bilgileriniz, biyografiniz, eserleriniz, bu eserlerle ilgili seslendirilme bilgileri, fotoğraf galeriniz) yayından kaldırılır. Ancak istediğiniz zaman üyelik hesabınıza giriş yaparak hesabınızı tekrar etkinleştirebilirsiniz. Tekrar etkinleştirmeniz durumunda profilinizdeki tüm ögeler hiç bir veri kaybı olmadan tekrar yayına girecektir.

Hesabınızı kapatmanız durumunda sadece siz üyelik hesabınıza girerek profilinizi görüntüleyebilirsiniz, diğer ziyaretçiler görüntüleyemez.

Site yönetimi gerekli gördüğü durumlarda üyelik hesaplarını kapatabilir. Hesapları kapatılan kişilerin tüm profil bilgileri de yayından kaldırılmış olur. Hesap sahipleri, hesaplarına ulaşamazlar. Hesaplarına giriş girişiminde bulundukları zaman hesaplarının kapatıldığı yönünde bir bilgilendirme ile karşılaşırlar. Bunun hangi durumlarda olduğu öğrenmek için tıklayınız.